Regionalne Mleczarnie

MLECZARNIA FILIPÓW

Mleczarnia Filipów

Spółdzielnia ta specjalizuje się w produkcji serów twardych oraz produkcji masła. Wytwarzane produkty, w związku z usytuowaniem w dolinie rzeki Rospudy a tym samym czystym ekologicznie surowcem oraz produkcją według starych technologii, charakteryzują się niepowtarzalnymi walorami smakowymi. Sery typu holenderskiego, masło ekstra oraz masło tradycyjne o zawartości wody 16%, produkowane są tylko i wyłącznie z mleka krowiego bez dodatku innych surowców takich, jak olej roślinny.

MLECZARNIA SKARSZEWY

Mleczarnia Skarszewy

Mała, mało znana na warszawskim rynku, pomorska spółdzielnia mleczarska podbija serca klientów dzięki swojej jakości i różnorodności. Spółdzielnia Mleczarska w Skarszewach  od 115 lat produkuje sery i masło. Mleko używane do produkcji w całości pochodzi z pięknych, zielonych terenów Kociewia i Kaszub.
W ofercie znajdują się min: Sery dojrzewające, Sery długo dojrzewające, twarogi, sery sałatkowe, jogurty, kefiry, maślanki, śmietany i wiele wiele innych – ciekawych produktów!

MLECZARNIA OLECKO

Mleczarnia Olecko

Wiodącym produktem Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Olecku są sery typu holenderskiego. Mleczarnia produkuje również masło, mleko spożywcze, twaróg, śmietanę, maślankę i cukierki Krówki. Na uwagę zasługuje fakt, że Okręgowa Spółdzielnia Mleczrska w Olecku jest członkiem Eurpoejskiej Sieci Dziedzictwa Kulinarnego i członkiem Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Warmia Mazury i Powiśle. Posiada również prawo do używania wspólnego znaku towarowego „Jakość Tradycja”.

MLECZARNIA ŚNIEŻKA

Mleczarnia Śnieżka

Zakład Mleczarski „Śnieżka” położony jest w pomorskiej miejscowości Perlino, w malowniczej gminie Gniewino.

Od 1992 roku zajmuje się produkcją twarogów, serów żółtych, śmietanek, masła, mleka spożywczego i maślanki.
Dysponuje zespołem ludzi o bogatym doświadczeniu oraz wysokich kwalifikacjach zawodowych.
Celem zakładu jest jak najmniejsza ingerencja w naturalny skład mleka, którego walory zdrowotne są niepodważalne i powszechnie znane.

MLECZARNIA SERABIO

Mleczarnia Serabio

Sery i masła ekologiczne produkowane są wyłącznie z certyfikowanego mleka ekologicznego, bez żadnych barwników, konserwantów, wzmacniaczy smaku i bez składników GMO.
Ekologiczne metody upraw i hodowli mają na celu produkcję żywności przy jednoczesnej trosce o stan środowiska i zdrowie zwierząt hodowlanych. Prawie do zera ograniczone jest stosowanie herbicydów i pestycydów, a zwierzęta hoduje się bez użycia antybiotyków i środków odrobaczających.